برای سفارش انجام فصل 4 پایان نامه با نرم افزار SmartPls از طریق ایمیل یا واتس آپ یا سروش با ما ارتباط بگیرید.
“اطمینان شرق” یک شرکت آماری دارای گرید مرکز آمار ایران، نماد اعتماد الکترونیک و تجربه 14 ساله است
مراقب افراد سودجویی که بدون داشتن تخصص آماری اقدام به قبول سفارش تحلیل معادلات ساختاری می کنند، باشید …
…. این افراد، پس از اخذ وجه قادر به پشتیبانی تا زمان دفاع پایان نامه و رفع ایرادات اساتید نیستند و به تماس های شما پاسخ نخواهند داد !!
…. این اشخاص اکثرا فاقد تلفن ثابت و آدرس دقیق دفتر کار بوده و هیچ نوع نظارتی از جانب نهادهای قانونی کشور را نپذیرفته اند.
سوالات خود در خصوص هر مطلبي که در سايت مطالعه مي کنيد را در بخش ديدگاه (در انتهاي مطلب) درج نماييد تا به آن پاسخ دهيم. از طريق ايميل از پاسخ ما به سوالتان مطلع خواهيد شد.
@جایزه دارید اگر مطمئن تر از ما یافتید ! @

 با توجه به گفته های پیشین، یکی از فواید PLS  نسبت به دیگر روش ها در قابلیت سنجش مدل های اندازه گیری با کمتر از چهار شاخص (سوال) می باشد.

در مورد مدل های اندازه گیری با یک شاخص (سوال) باید اضافه نمود که انتخاب چنین مدلهایی نیاز به شرایطی دارد و اگر این شرایط اتفاق بیفتند، پژوهشگر در مورد سازه های پژوهش حتما باید از مدلهای اندازه گیری با یک شاخص به جای مدل چند شاخصه استفاده نماید.

سه شرط برای استفاده از مدل های اندازه گیری با یک شاخص در زیر بیان شده اند:

1- مقدار همبستگی بین شاخص ها کمتر از 0.3 باشد. یعنی ارتباط بین شاخص ها بسیار ضعیف باشد که بایستی شاخص ها بازبینی و حذف شوند.

2- مقدار بار عاملی بین شاخص ها و سازه ها بیشتر از 0.8 باشد. یعنی میزان همبستگی بین شاخص ها و سازه ها زیاد باشد که می تواند بیانگر شباهت زیاد شاخص ها باشد. در این حالت سوالات همگن هستند.

3-  شاخص ها زائد باشند. بدین معنی که سوالات در حقیقت یک مفهوم را می سنجند و تفاوتی با یکدیگر ندارند. در واقع سوالات تکراری هستند.

نکته جالب این است که در روش PLS   به کار بردن تنها یک سوال برای سنجش سازه در برخی اوقات نه تنها اشتباه نبوده بلکه برعکس،‌ اگر سوال های بیشتر برای آزمودن آن سازه به کار رود، پژوهشگر اشتباه کرده است.

مهمترین این موارد وقتی است که یک سازه مفهوم رسا و واضحی دارد و مخاطب تنها با یک سوال می تواند به معنای آن سازه پی ببرد. در این مواقع به کار بردن سوالات اضافی برای سنجش آن سازی کاری عبث و بیهوده است و در واقع سوالات بیشتر نقش زائد و اضافی در مدل ایفا می کنند که برای برازش مدل مناسب نیست.

 

 

مدلهای اندازه گیری با یک شاخص(سوال) در رویکرد PLS
امتیاز شما به این نوشته
درباره حدیثه دهقان

به عنوان یکی از با سابقه ترین پرسنل شرکت آماری اطمینان شرق، تلاش می کنم کار خود در زمینه پیگیری و انجام سفارشات تحلیل با نرم افزارهای معادلات ساختاری را به خوبی انجام دهم. سروش یا واتس آپ من (برای سفارش کار یا هر گونه سوال): 09198180991

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام؛ پس از مطالعه هر مطلب در سايت، مي توانيد سوالات خود را در بخش ديدگاه در پايين آن صفحه درج نماييد. ما پاسخ خواهيم داد و شما از طريق ايميل از پاسخ ما به سوال خود مطلع خواهيد شد.

شرکت آماری اطمینان شرق

1
×
سلام. چنانچه قصد سفارش تحلیل دارید، می توانید از طریق واتس آپ {09198180991} با ما ارتباط بگیرید.
روی آیکن واتس آپ کلیک کنید:
بر روي فلش ها کليک نماييد تا زير منوها نمايش داده شود